Cesta na loď - VIESTE

Cílem Vaší cesty bude Vieste, město na východním cípu italského poloostrova Gargano. Poloostrov se nachází v Jaderském moři a pro svoji polohu bývá označován jako „ostruha italské boty“.

 

Dle přiložené mapky je cíl Vaší cesty zřejmý a jsou patrné i tři možné trasy.
Při využití mikrobusu, v němž pojede 8 osob, vychází zpáteční cesta na 1600 - 1900,- Kč/osobu. Předpokládáme vzdálenost 1600 km a spotřebu vozidla 8 litrů/100 km. Poplatky za cestu jsou: 10 ti denní dálniční známka 8,90 EUR pro průjezd Rakouskem. Pak poplatek 2x 11,50 EUR za Brennerský průsmyk, respektive za Taurský a Katschbergský tunel. Tento poplatek není, pokud jedete přes Vídeň. A nakonec mýto 2x 64 EUR za italskou dálnici v délce asi 800 km dle zvolené trasy. Cenové rozpětí je dáno zvolenou trasou a také rozdílnou cenou pohonných hmot v ČR (29 Kč), Rakousku (1,3 EUR) a Itálii (1,6 EUR).

 


Další možnosti dopravy jsou buďto letecky z Prahy do Bari za cenu od 3900,- Kč. Let je zpravidla s jedním přestupem a z Bari do Vieste pokračujete místní dopravou. Doporučujeme využít přímý autobusový spoj z letiště až do Vieste bez přestupu, který jezdí sezóně od května do září několikrát denně. Rovněž lze cestovat z ČR autobusem a vlakem. V tomto případě doporučujeme cestu z ČR busem (asi 1000 Kč) do Benátek a odsud vlakem až do Manfredonie (60-100 EUR). Z Manfredonie pak do Vieste busem. Pokud se rozhodnete pro tuto individuální dopravu, bližší informace zašleme emailem.

 

Marína ve Vieste, se nachází na nejvýchodnějším cípu města. Zaparkujete přímo před recepcí a na prvním mole již bude čekat naše loď. Na přiloženém plánku je molo vyznačeno červeně. Součástí maríny jsou samozřejmě sprchy a WC. Rovněž je možné po cestě využít nedaleké pláže a zaplavat v moři. Čas vašeho příjezdu plánujte na odpoledne, zpravidla kolem 15 – 16 hodiny bývá loď připravena k nalodění. V případě, že je připravena dříve, zašleme Vám s předstihem sms zprávu.

 

 

► K aktuální nabídkce

 

Kategorie: